5 i 6 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury "Dom Harcerza" przy ul. Reymonta odbyły się warsztaty inaugurujące dla opiekunów i koordynatorów klas biorących udział w Projekcie "#OgarniamŻycie". Miały one na celu wprowadzenie do projektu (ustalenie harmonogramu działań) oraz omówienie z uczniami założeń kampanii. Naszą Szkołą reprezentowali uczniowie klasy 7f.
Projekt „Ogarniam życie” zrodził się z troski o kondycję i bezpieczeństwo psychiczne dzieci i młodzieży. W odpowiedzi na rosnące wyzwania związane ze zdrowiem psychicznym młodzieży, kampania wspiera promocję postaw dbających o kondycję psychiczną i fizyczną młodych ludzi. Celem inicjatywy jest inspirowanie uczniów do działań, które rozwijają ich wewnętrzny potencjał i pomagają unikać ryzyka uzależnień, depresji czy zachowań autodestrukcyjnych. Założeniem projektu jest wypełnienie czasu wolnego, umysłów i emocji młodzieży aktywnościami, które rozbudzają ciekawość, rozwijają kreatywność, motywują do szukania życiowych pasji, co z kolei przekłada się na dobrostan psychiczny i minimalizuje zachowania ryzykowne. Ważne jest, aby młodzi ludzie przekonali się i poczuli, że kondycja psychiczna zależy w dużej mierze od nas samych, od naszej aktywności – jeśli robimy to, co lubimy, odczuwamy radość, a kiedy poświęcamy czas na ważne dla nas sprawy, czujemy też satysfakcję i dumę z naszych działań. Dlatego tak istotne jest, aby w życiu znalazło się miejsce na pasje i zainteresowania, sport i rekreację, uczestnictwo w kulturze, budowanie więzi, zaangażowanie społeczne czy zdrowe nawyki.
Poprzez warsztaty, konkursy i współpracę z miejskimi instytucjami, kampania zachęca młodych do aktywności, odkrywania nowych pasji oraz budowania relacji z rówieśnikami i dorosłymi. Priorytetem kampanii jest stworzenie przestrzeni, w której młodzież będzie mogła rozwijać się, odnajdywać sens życia i podejmować świadome decyzje.
Działania realizowane są pod patronatem Miasta Kraków, z zaangażowaniem licznych partnerów, którzy pomagają budować świadome i zdrowe społeczeństwo młodych.