Nowi czytelnicy szkolnej biblioteki

W dniach 8 i 14 listopada uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników. Podczas spotkania w bibliotece zapoznali się z zasadami korzystania z jej zbiorów, dowiedzieli się gdzie szukać interesujących bajek, komiksów czy książek przygodowych. Wysłuchali filozoficznej opowieści o odradzającym się życiu i chętnie zgłosili się do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na ilustrację do książki Leo Buscaglia pt: Jesień liścia Jasia. Obejrzeli wystawę z okazji 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudzkiego przed biblioteką szkolną i bardzo dobrze poradzili sobie z pytaniami na temat symboli narodowych i historii miasta Krakowa. Na koniec spotkania wypożyczyli pierwsze lektury i uroczyście złożyli przysięgę, w której zobowiązali się do szanowania książek. Każdy uczeń otrzymał na karteczce najważniejsze informacje dotyczące korzystania z biblioteki i pamiątkową zakładkę do książki.