Dzień Kropki

23.09.2022
2 minuty czytania

15 września w naszej szkole miały miejsce obchody Dnia Kropki (International Dot Day). Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to opowieść o dziewczynce, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym, żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

W tym dniu Szkolny Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do ubrania się w kropki. Pomysły na kropkowe ubranie były bardzo ciekawe, kolorowe i nietuzinkowe.  Na godzinach wychowawczych uczniowie mieli możliwość poznać historię dziewczynki Vashti, opowiedzieć o swoich talentach i osiągnięciach.  

Na pozostałych lekcjach były gry i zabawy matematyczne, kodowanie, twórcze zajęcia plastyczne, a także labirynty, łamigłówki, kropkowe dzieła sztuki i wiele innych aktywności.

Oto niektóre działania:

  • w klasie 2a uczniowie wykonali kompozycje z wykorzystaniem pociętych na ćwiartki kropek;
  • uczniowie klasy 3c wykonali pracę plastyczną "Warszawska Syrenka" (wyklejanka z plasteliny);
  • na plastyce uczniowie klas 4b, 4d, 5d, 5e, 6a wykonywali kompozycje z wykorzystaniem kropek;
  • na zajęciach wf uczniowie klas 5d, 5f, 4c, 6c, 8a, 8d, 5e, 5b i 4d grali w twistera, kółko-krzyżyk, kręcili hula hop, trafiali do celu oraz wykonywali inne sportowe zadania z wykorzystaniem piłek;
  • klasa 4d wypełniała karty pracy (Świat w kropki) oraz tworzyła rysunek na polu w kropki.

Podczas tych działań każdy wykazał się swoją inwencją twórczą – tak, jak mała Vashti. Mamy nadzieję, że tego dnia każdy uczeń dostrzegł swoją wyjątkowość i zrozumiał, że nawet mała kropka może być początkiem czegoś wielkiego!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Szkolny Samorząd Uczniowski

Ustawienia dostępności

Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Przewodnik czytania
Czytnik
Większy kursor