szkola5_1120_x_834

Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie ma już 55 lat. Mieści się w dwupiętrowym budynku, zadbanym, czystym, dobrze utrzymanym, o jasnej kolorystyce i miłym wystroju. Wnętrze oddaje atmosferę środowiska przyjaznego dzieciom. Budynek otacza duży obszar terenów zielonych, plac rekreacyjny, plac zabaw i nowoczesny kompleks boisk szkolnych.

Uczniowie mają do dyspozycji: dużą i małą salę gimnastyczną, dwie pracownie informatyczne, bibliotekę z czytelnią i informatycznym centrum informacji multimedialnej, multimedialną pracownię językową, nowoczesną pracownię fizyczno - chemiczną, pracownię biologiczno - geograficzną, harcówkę.

Każda sala wyposażona jest w multimedialne pomoce dydaktyczne tj. tablice multimedialne, projektory multimedialne i ekrany, nagłośnienie bądź telewizory plazmowe. W każdej znajdują się szafki, w których uczniowie mogą zostawić podręczniki; a także nowe, ergonomiczne meble zapewniające komfort pracy.