Osiągnięcia uczniów
w roku szkolnym 2009/2010

Osiągnięcia uczniów klas IV-VI

Nagroda Prezydenta Miasta Krakowa
za szczególne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych

Franciszek Chmiel - absolwent
Andrzej Porębski z klasy 6b


Stypendium Edukacyjne Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa
za osiągnięcia w nauce i innych formach działalności poza programem kształcenia
oraz wzorowe wywiązywanie się z obowiązków szkolnych

Martyna Kołtun z klasy 5b


Małopolski Konkurs Humanistyczny

Laureaci:
Katarzyna Szymanowska z klasy 6b
Aleksandra Winiarska z klasy 6a

Finaliści:
Andrzej Porębski z klasy 6b
Katarzyna Szymanowska z klasy 6b
Aleksandra Winiarska z klasy 6a


Małopolski Konkurs Matematyczny

Laureaci:
Jakub Śliwiński z klasy 5b

Finaliści:
Mateusz Kopciński z klasy 6a
Paweł Renc z klasy 6a
Jakub Śliwiński z klasy 5b


Małopolski Konkurs Przyrodniczy

Laureaci:
Paweł Stępień z klasy 6a

Finaliści:
Mateusz Kopciński z klasy 6a
Jakub Polczyk z klasy 6a
Paweł Renc z klasy 6a
Paweł Stępień z klasy 6a


Małopolski Konkurs Biblijny

Finaliści:
Olga Blecharz z klasy 6a


Międzynarodowy konkurs matematyczny
KANGUR 2010

     Nagrody I stopnia:
  • Mateusz Kopciński z klasy 6a
  • Paweł Renz z klasy 6a
  • Zuzanna Cyunel z klasy 3a
     Nagrody II stopnia:
  • Bruno Chornikowski z klasy 3c
  • Arnold Kokot z klasy 4a
  • Maria Waszczyszyn z klasy 4a
  • Marta Zębalska z klasy 4a
  • Anna Gajda z klasy 5b
  • Maciej Mach z klasy 5b
  • Maciej Banaś z klasy 5b
  • Aleksandra Winiarska z klasy 6a
  • Aleksandra Śliwińska z klasy 6b


Międzynarodowy konkurs informatyczny
BÓBR 2009

Wyróżnienie - Paweł Stępień z klasy 6a


Międzynarodowy konkurs informatyczny
BÓBR 2010

Wyróżnienie - Paweł Stępień z klasy 6a


Ogólnopolski konkurs literacki
Moja wersja legendy wiśnickiej
Organizator Biblioteka w Nowym Wiśniczu

  • Kategoria wiersz
    • I miejsce - Katarzyna Szymanowska z klasy 6b
    • III miejsce - Maria Waszczyszyn z klasy 4a

  • Kategoria komiks
    • I miejsce - Aleksandra Śliwińska z klasy 6b
    • Wyróżnienie - Katarzyna Choźba z klasy 4a
    • Wyróżnienie - Martyna kołtun z klasy 5b

  • Kategoria scenariusz
    • II miejsce - Nina Dudek z klasy 4a
    • Wyróżnienie - Maciej Banaś z klasy 5b



Wojewódzki konkurs
Piszą poeci - ilustrują dzieci
Organizator MDK al. 29-go Listopada

I miejsce - Weronika Zajączkowska z klasy 4a
Wyróżnienie - Katarzyna Chodźba z klasy 4a
Wyróżnienie - Marta Przybylska z klasy 4a
Wyróżnienie - Alicja Winkowska z klasy 4a
Wyróżnienie - Marta Zębalska z klasy 4a


Wojewódzki konkurs muzyczno-plastyczny
Wokół Haendla - Muzyka na wodzie
Organizator MDK os. Kalinowe

Wyróżnienie - Aleksandra Śliwińska z klasy 6b


Wojewódzki konkurs plastyczny
Ilustracja do muzyki Fryderyka Chopina
Organizator Prywatne Gimnazjum Akademickie nr 6 w Krakowie

Wyróżnienie - Aleksandra Miszczyk z klasy 6a


Wojewódzki konkurs plastyczno-etnograficzny
Wycinanka - wystrzyganka
Organizator MDK ul. Lotnicza

I miejsce - Katarzyna Choźba zklay 4a


Wojewódzki turniej wiedzy i umiejętności artystycznych
Renesans w Krakowie
Organizator Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Nagroda "Mistrz pióra" - Andrzej Porębski z klasy 6b
Wyróżnienie "Mistrz pióra" - Katarzyna Szymanowska z klasy 6b


Wojewódzki konkurs plastyczny - grafika komputerowa
Pory roku - Zima
Organizator MDK al. 29-go Listopada

III miejsce - Paula Niedziela z klasy 4a


XIX Małopolski przegląd twórczości dzieci i młodzieży
TRIADA 2010 - Konkurs literacki

II miejsce - Katarzyna Szymanowska z klasy 6b
Wyróżnienie - Paula Niedziela z klasy 4a
Wyróżnienie - Jakub Śliwiński z klasy 5b


VI Małopolski konkurs literacki
W zaczarowanym ogrodzie
Organizator Szkoła Podstawowa nr 101 w Krakowie

     Nagrody I stopnia:
  • Mateusz Wojnarowicz z klasy 6b
  • Dominik Zieliński z klasy 5b
     Nagrody III stopnia:
  • Paula Niedziela z klasy 4a
  • Michał Magdziarz z klasy 5b
Puchar Kuratora Oświaty
za osiągnięcia Szkoły Podstawowej nr 95 w Krakowie w konkursie


X Wojewódzki przegląd przedstawień i filmów ekologicznych
EKO-Wiosna 2010

Wyróżnienie - przedstawiciele z klas 4a i 5a


XVI Krakowski Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku
Organizator MDK Podgórze

Wyróżnienie - Katarzyna Szymanowska z klasy 6b


XVI Krakowski Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku
Konkurs na prezentację multimedialną
W labiryncie współczesności
Organizator MDK Podgórze

I miejsce - Kamil Grzybowski z klasy 6b


Krakowski konkurs
Prawo i My
Organizator Straż Miejska Miasta Krakowa

     III miejsce zespołowo
  • Mateusz Kopciński z klasy 6a
  • Filip Kucharski z klasy 6a
  • Paweł Renc z klasy 6a


Krakowski konkurs
Janusz Korczak znany i nieznany
Organizator CM im. dr H. Jordana

Nagroda - Katarzyna Choźba z klasy 4a


Krakowski konkurs
Cudowny świat baśni
Organizator MDK Podgórze

  • I miejsce - Nina Dudek z klasy 4a
    • Wyróżnienie - Katarzyna Choźba z klasy 4a
    • Wyróżnienie - Julia Goetel z klasy 4a
    • Wyróżnienie - Maria Waszczyszyn z klasy 4a
    • Wyróżnienie - Weronika Zgłobik z klasy 4a

  • Test wiedzy
    • Wyróżnienie - Emilia Błaszczyk z klasy 4a
    • Wyróżnienie - Nina Dudek z klasy 4a


Krakowski konkurs
Zaczytana zakładak
Organizator MDK ul. Beskidzka

I miejsce - Karolina Pierożak z klasy 4a
Wyróżnienie - Weronika Baran z klasy 4b


Konkurs recytatorski
Jak to łatwo powiedzieć
Organizator MDK al. 29-go Listopada

Wyróżnienie - Magdalena Oleksyk z klasy 5b


Konkurs plastyczny
Barwy Chopina - projekt pocztówki "Podróż z Chopinem na wesoło" z wojaży muzyka do miejsc nie tylko realnych...
Organizator Dom Kultury "Podgórze"

  • I miejsce
    • Karolina Bułat z klasy 6b
    • Katarzyna Chodźba z klasy 4a
    • Maciej Mach z klasy 5b
    • Nina Matusiewicz z klasy 6a
    • Kinga Zębalska z klasy 4a
    • Jakub Smolan z klasy 5b

  • II miejsce
    • Aleksandra Wiśniowska z klasy 5b
    • Natalia Rzepa z klasy 6a
    • Kamil Grzybowski z klasy 6b
    • Gabreila Czajka z klasy 6a
    • Weronika Baran z klasy 4b

  • III miejsce
    • Damian Zakrzewski z aklsy 5a
    • Emilia Błaszczyk z klasy 4a
    • Bartosz Kaczmarczyk z klasy 6b
    • Natalia Orczyk z klasy 4b

  • Wyróżnienie
    • Martyna Kołtun z klasy 5b
    • Magdalena Nazim z klasy 6b
    • Kacper Adamowicz z klasy 4a
    • Alicja Winkowska z klasy 4a


Międzyszkolny konkurs
Krajobrazy polskie w muzyce Fryderyka Chopina
Organizator Gimnazjum nr 29 w Krakowie

Nagrody
  • Katarzyna Choźba z klasy 4a
  • Weronika Zajączkowska z klasy 4a


III Konkurs recytatorski
Poezja ks. Jana Twardowskiego
Organizator MDK ul. Lotnicza

I miejsce - Nina Dudek z klasy 4a


III Międzyszkolny konkurs pięknego czytania
Organizator Biblioteka wojewódzka ul. Rajska

  • I miejsce - Alicja Winkowska z klasy 4a
  • II miejsce - Karolina Pierożak z klasy 4a
  • II miejsce - Magdalena oleksyk z klasy 5b
  • III miejsce - Nina Dudek z klasy 4a
  • III miejsce - Aleksandra Wiśniowska z klasy 5b
  • III miejsce - Weronika Zajączkowska z klasy 4a


Konkurs literacki
Piórem czy długopisem
Organizator MDK Podgórze

Wyróżnienie - Paula Niedziela z klasy 4a


Konkurs
Dzieje Emilki ze Srebrnego Nowiu
Organizator MDK ul. Beskidzka

I miejsce - Aleksandra Miszczyk z klasy 6a
Wyróżnienie - Gabriela Czajka z klasy 6a


Międzyszkolny konkurs literacki
Świeęta Jadwiga, tak daleka, a tak bliska
Organizator Katolicka szkoła im. św. Jadwigi

  • Laureaci:
    • Michał Magdziarz z klasy 5b
    • Monika Tabak z klasy 4b


Konkurs
Znani i zapomniani patroni ulic Prądnika
Organizator Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
i Rada Dzielnicy III - Prądnik Czerwony

  • III miejsce - Mikołaj Rogoziński z klasy 4a
  • Wyróżnienie - Sylwia biegoń z klasy 5b
  • Wyróżnienie - Arnold Kokot z klasy 4a
  • Wyróżnienie - Mariusz Sikora z klasy 5b
  • Wyróżnienie - Tomasz Szwejser z klasy 5b
  • Wyróżnienie - Katarzyna Szymanowska z klasy 6b
  • Wyróżnienie - Mateusz Wojnarowicz z klasy 6b
  • Wyróżnienie - Dominik Zieliński z klasy 5b


Konkurs plastyczny
Najpiękniejsze miejsca w moim mieście w Krakowie
Organizator Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
i Rada Dzielnicy III - Prądnik Czerwony

  • II miejsce - Aleksandra Śliwińska z klasy 6b
  • III miejsce - Nina Dudek z klasy 4a


Międzyszkolny konkurs plastyczny
Jan Paweł II

  • II miejsce - Weronika Zajączkowska z klasy 4a
  • III miejsce - Katarzyna Chodźba z klasy 4a


II Międzyszkolny konkurs muzyczny
Piosenka Europejska
Organizator Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie

  • I miejsce - Nina Dudek z klasy 4a
  • I miejsce - Alicja Winkowska z klasy 4a


Międzyszkolny konkurs plastyczny
Kolorowa Wielkanoc
Organizator Firma "Armar"

III miejsce - Aleksandra Wiśniowska z klasy 5b


Konkurs plastyczny
Dźwiękiem malowane - impresje plastyczne inspirowane muzyką Fryderyka Chopina
Organizator Dom Kultury Podgórze, Radę Dzielnicy VIII oraz Dębnicki Ośrodek Kultury "Tęcza"

  • I miejsce - Arnold Kokot z klasy 4a
  • III miejsce - Ktarzyna Choźba z klasy 4a

  • Wyróżnienia:
    • Julia Goetel z klasy 4a
    • Weronika Zajączkowska z klasy 4a
    • Kinga Zębalska z klasy 4a
    • Marta Zębalska z klasy 4a
    • Kinga Sajak z klasy 4b
    • Monika Tabak z klasy 4b
    • Dominika Gaweł z klasy 5a
    • Gabriela Waszkiewicz z klasy 5a
    • Irmina Szostak z klasy 5b
    • Karolina Bułat z klasy 6b
    • Tomasz Czuba z klasy 6b
    • Małgorzata Galos z klasy 6b


Turniej piłki nożnej chłopców o Puchar III Dzielnicy
I miejsce - chłopcy


Międzyszkolny dzielnicowy turniej piłki siatkowej chłopców
Organizator MOS Kraków-Śródmieście

III miejsce drużynowo

Kacper Kowalski z klasy 5b
Michał Magdziarz z klasy 5b
Jakub Smolan z klasy 5b
Michał Żelazo z klasy 5b

Bartosz Kaczmarczyk z klasy 6b
Mirosław Orczyk z klasy 6b
Adrian Padlikowski z klasy 6b
Bartosz Piskorz z klasy 6b


Międzyszkolny dzielnicowy turniej piłki siatkowej dziewcząt
Organizator MOS Kraków-Śródmieście

II miejsce drużynowo

Martyna Kołtun z klasy 5b
Magdalena Orczyk z klasy 5b

Gabriela Czajka z klasy 6a
Klaudia Duda z klasy 6a
Aleksandra Miszczyk z klasy 6a
Natalia Rzepa z klasy 6a
Aleksandra Winiarska z klasy 6a

Wiktoria Jacimierska z klasy 6b
Magdalena Łaciak z klasy 6b
Gabriela Kwaśniewska z klasy 6b


I Taneczna Olimpiada Zimowa
Klub Rock and Rolla Akrobatycznego AWF Kraków
oraz MDK Podwawelski

II miejsce zespołowo

Weronika Zajączkowska z klasy 4a

Karolina Baranik z klasy 5a
Patrycja Galos z klasy 5a
Karolina Hermaniuk z klasy 5a
Anita Krzesak z klasy 5a
Gabriela Waszkiewicz z klasy 5a

Anna Gajda z klasy 5b
Magdalena Oleksyk z klasy 5b
Zuzanna Skorupka z klasy 5b


Mistrzostwa Rejonu Kraków-Śródmieście
w tenisie stołowym - gra pojedyncza dziewcząt
Organizator MOS Kraków-Śródmieście

I miejsce - Magdalena Łaciak z klasy 6b
II miejsce - Magdalena Orczyk z klasy 5a


Mistrzostwa Rejonu Kraków-Śródmieście
w tenisie stołowym - gra drużynowa dziewcząt
Organizator MOS Kraków-Śródmieście

I miejsceMagdalena Łaciak z klasy 6b
Magdalena Orczyk z klasy 5a


Zawody pływackie o mistrzostwo Dzielnicy Śródmieście
Organizator Dzielnica I oraz Straż Miejska

I miejsce w stylu dowolnym - Jakub Smolan z klasy 5b
I miejsce w stylu klasycznym - Jakub Smolan z klasy 5b
III miejsce w stylu klasycznym - Maciej Mach z klasy 5b
I miejsce w sztafecie 4x25 metrów stylem dowolnym - Maciej Mach z klasy 5b
I miejsce w sztafecie 4x25 metrów stylem dowolnym - Jakub Majerski z klasy 5b
I miejsce w sztafecie 4x25 metrów stylem dowolnym - Aleksandra Miszczyk z klasy 6a
I miejsce w sztafecie 4x25 metrów stylem dowolnym - Jakub Smolan z klasy 5b


Biegi przełajowe
w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży
Organizator MOS Kraków-Śródmieście

I miejsce - dziewczęta klasy 4
III miejsce - dziewczęta klasy 5
III miejsce - chłopcy klasy 6
IV miejsce - chłopcy klasy 5
V miejsce - chłopcy klasy 4
VII miejsce - dziewczęta klasy 6


Miejski turniej tenisa stołowego szkół podstawowych
V miejsce drużynowo - Magdalena Orczyk z klasy 5a
V miejsce drużynowo - Magdalena Łaciak z klasy 6b


Międzyszkolny turniej tenisa stołowego szkół podstawowych
Organizator Szkoła Podstawowa nr 10 w Krakowie

II miejsce - Magdalena Łaciak z klasy 6b
V miejsce - Magdalena Orczyk z klasy 5a


Małopolski wiosenny przegląd artystyczny szkół podstawowych
Organizator MDK im. K. I. Gałczyńskiego

I miejsce - klasy 5
Wyróżnienie - klasy 4


Międzyszkolny przegląd małych form taneczno-teatralnych szkół podstawowych
Organizator Gimnazjum nr 11 w Krakowie

I miejsce - klasy 4
III miejsce - klasy 5


Małopolski konkurs taneczny
Wokół tańca
Organizator MDK im. K. I. Gałczyńskiego

I miejsce - klasy 5
Wyróżnienie - klasy 4


Zimowa olimpiada taneczna
Organizator OSiR Podwawelski, Klub Rock and roll'a Akrobatycznego AWF Kraków

II miejsce - klasy 5


I Letnia olimpiada taneczna
Organizator OSiR Podwawelski, Klub Rock and roll'a Akrobatycznego AWF Kraków

III miejsce - klasy 5


Mistrzostwa szkół krakowskich w narciarstwie alpejskim
VI miejsce drużynowoSzkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie


Międzyszkolne zawody w narciarstwie alpejskim w ramach igrzysk młodzieży szkolnej
V miejsce drużynowo - chłopcy
VI miejsce drużynowo - dziewczęta


Czwórbój LA
IV miejsce drużynowo - chłopcy
VI miejsce drużynowo - dziewczęta


Turniej koreańskich sztuk walki - Kraków
I miejsceukłady formalne
III miejsce - test siłyGabriela Mularz z klasy 4a
III miejscewalka
III miejsce - układy formalneBartosz Piskorz z klasy 6b
III miejsce - układy formalneArnold Kokot z klasy 4a


Międzywojewódzkie zawody młodzików Taekwondo - Łódź
III miejsce - walka i układy formalneBartosz Piskorz z klasy 6b




Osiągnięcia uczniów klas 0-III

Konkurs plastyczny
Bezpieczne dziecko w drodze do szkoły
organizator Stat Oil

klasa 1a
Martyna Grzegorek     II miejsce
Julia Czarnik     wyróżnienie

klasa 1c
Natalia Zabdyr     I miejsce
Karolina Łudzik     wyróżnienie
Joanna Kitlińska     wyróżnienie
Gabriela Mikuli     wyróżnienie
Kacper Słoniec     wyróżnienie


Turniej szachowy
organizator Krakowski Klub Szachowy

I miejsceMichał Michalcewiczklasa 3a
II miejsceMikołaj Pancerzklasa 2a
wyróżnienieKlaudiusz Albanowskiklasa 2c


Międzyszkolne zawody pływackie
organizator MBP F.Nullo

I miejsceJakub Majerskiklasa 3a


Międzyszkolny konkurs Wiedzy o Krakowie
Krakusek
organizatorzy Zamek Królewski na Wawelu
Akademia Żakowska
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
SSP nr 4

finał

III miejsce - Marek Łobaziewicz z klasy 3a
wyróżnienie - Szymon Wojnarowicz z klasy 3b

etap pierwszy

Marek Łobaziewicz z klasy 3a
Szymon Wojnarowicz z klasy 3b
Alicja Gronuś z klasy 3c


Konkurs plastyczno-filmowy
Nasi ulubieni bohaterowei
organizator CM im. dr H. Jordana

  • Klasa 1a

    • Aleksandra Wajs - nagroda

  • Klasa 1 b

    • Krzysztof Łobaziewicz - wyróżnienie

  • Klasa 1c

    • Oliwia Lipiarz - nagroda
    • Gabriela Mikuli - wyróżnienie
    • Joanna Chabowska–Kitlińska - wyróżnienie

  • Klasa 2a

    • Gabriela Godek - nagroda
    • Karolina Kawa - nagroda
    • Łukasz Mayer - wyróżnienie
    • Jakub Juszczak - wyróżnienie

  • Klasa 2 b

    • Mateusz Płatek - nagroda

  • Klasa 2 c

    • Zuzanna Ziemska - wyróżnienie


Międzynarodowy konkurs matematyczny
KANGUREK 2010

     Nagrody I stopnia:
  • Zuzanna Cyunel z klasy 3a
     Nagrody II stopnia:
  • Bruno Chornikowski z klasy 3c
     Wyróżnienia:
  • Szymon Gołębiowski z klasy 2a
  • Łukasz Mayer z klasy 2a
  • Bartłomiej Porębski z klasy 2a
  • Maciej Ratka z klasy 2a
  • Wiktoria Szczelina z klasy 2a
  • Dominik Duchowicz z klasy 2b
  • Michał Dyrda z klasy 2c


Ogólnopolski konkurs przyrodniczy
ŚWIETLIK

  • KLASY 2 - wyróżnienia

    • Gabriela Andruszków z klasy 2b
    • Michał Dyrda z klasy 2c
    • Szymon Gołębiowski z klasy 2a
    • Magdalena Grodecka z klasy 2a
    • Bartłomiej Porębski z klasy 2a
    • Wiktoria Szczelina z klasy 2a
    • Jakub Szura z klasy 2a
    • Marta Szymanek z klasy 2a

  • KLASY 2 - nagrody pocieszenia

    • Dominik Duchowicz z klasy 2b
    • Wiktor Filo z klasy 2b
    • Paulina Gajda z klasy 2a
    • Zuzanna Goraj z klasy 2a
    • Natalia Książek z klasy 2a
    • Anna Piotrowicz z klasy 2a
    • Maciej Ratka z klasy 2a
    • Aleksandra Sawik z klasy 2a
    • Piotr Syryca z klasy 2a
    • Damian Topolski z klasy 2a
    • Krzysztof Wilk z klasy 2c

  • KLASY 3 - wyróżnienia

    • Filip Buliński z klasy 3c
    • Bruno Chornikowski z klasy 3c
    • Julia Cikowska z klasy 3a
    • Zuzanna Cyunel z klasy 3a
    • Szymon Czyryca z klasy 3a
    • Marek Łobaziewicz z klasy 3a
    • Dominika Siwiec z klasy 3b
    • Wojciech Szewczyk z klasy 3a
    • Zuzanna Trzcińska z klasy 3b

  • KLASY 3 - nagrody pocieszenia

    • Anna Czesak z klasy 3a
    • Łukasz Karaś z klasy 3a
    • Magdalena Lachowicz z klasy 3c
    • Jakub Majerski z klasy 3a
    • Michał Michalewicz z klasy 3a
    • Jakub Nowakowski z klasy 3c
    • Michał Szymanowski z klasy 3c
    • Dominika Uliszak z klasy 3a


Międzyszkolne zawody pływackie
Organizator MBP ul. F. Nullo

  • Klasa 2a

    • II miejsce - Natalia Książek
    • II miejsce - Mikołaj Pancerz
    • IV miejsce - Konrad Kosałka

  • Klasa 2b

    • II miejsce - Gabriela Andruszków

  • Klasa 2c

    • II miejsce - Gabriela Bebak
    • II miejsce - Wiktoria Bator
    • III miejsce - Weronika Kowalska

  • Klasa 3a

    • I miejsce - Michał Bujas
    • I miejsce - Jakub Majerski


Konkurs plastyczny
Najpiękniejsze miejsca w moim mieście w Krakowie
Organizator Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
i Rada Dzielnicy III - Prądnik Czerwony

  • Klasa 1a

    • Wyróżnienie - Julia Czarnik

  • Klasa 2a

    • I miejsce - Marta Szymanek
    • Wyróżnienie - Magdalena Grodecka
    • Wyróżnienie - Szymon Gołębiowski

  • Klasa 2c

    • Wyróżnienie - Mikołaj Borowicz

  • Klasa 3a

    • I miejsce - Maria Lipowiecka
    • Wyróżnienie - Marek Łobaziewicz
    • Wyróżnienie - Szymon Czyryca
    • Wyróżnienie - Radosław Suchan
    • Wyróżnienie - Jakub Sikora
    • Wyróżnienie - Kamila Winiarska




© 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie, ul. Wileńska 9, 31-413 Kraków