Organizacja szkoły

W roku szkolnym 2016/2017 szkoła prowadzi 23 oddziałów klas I-VI.
  • Zajęcia lekcyjne rozpoczynają się o godzinie 800

• 1 lekcja - 800-845
    • 2 lekcja - 855-940
    • przerwa śniadaniowa
    • 3 lekcja - 955-1035
    • 4 lekcja - 1045-1130
    • 5 lekcja - 1140-1225
    • przerwa obiadowa
    • 6 lekcja - 1245-1330
    • 7 lekcja - 1340-1425
    • 8 lekcja - 1435-1520
  • Świetlica szkolna czynna jest w godzinach 700 - 1700

• W świetlicy szkolnej dzieci biorą udział w:
    • warsztatach plastycznych (tematycznych, okolicznościowych, z wykorzystaniem różnorodnych technik - np. papieroplastyka, rysunek kredkami, pastelami, malowanie farbami, plastyczne formy przestrzenne i inne)
    • zajęciach ruchowych (zajęcia na sali gimnastycznej: zespołowe gry sportowe np. "2 ognie", piłka nożna, piłka "chińska"; zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, zabawy ruchowe na placu rekreacyjnym szkoły w okresie letnim, zajęcia ruchowe w sali zabaw)
    • grach planszowych (w szczególności szachy - turnieje szachowe)
    • zajęciach rozwijających logiczne myślenie (krzyżówki, łamigłówki, zagadki, kalambury)
    • warsztatach zabawy (zabawy integracyjne, ćwiczące refleks, rozwijające spostrzeganie wzrokowe, słuchowe, koordynacje ruchową, zabawy konstrukcyjne)
    • zajęciach czytelniczych (baśnie, legendy, literatura dziecięca z listy książek promowanych przez organizatorów akcji Cała Polska Czyta Dzieciom)
    • projektach prozdrowotnych i prospołecznych: "Zdrowie na talerzu", "Dzieci potrzebują ciszy. Hałas STOP", charytatywny kiermasz świąteczny
    • zajęciach relaksacyjnych - codzienna godzina cichej pracy z książką
    • zajęciach z cyklu Klub Filmowy (oglądanie baśni, bajek, filmów dydaktycznych - np. cykl "Było sobie życie" połączone z dyskusją)
    • odrabianiu zadań domowych
    • warsztatach języka angielskiego
    • warsztatach przyrodniczych

• Szkoła oddaje w najem pomieszczenia na prowadzenie stołówki. Szczegółowe informacje dotyczące obiadów znajdują się na stronie ajenta.

• W szkole zatrudniony jest pedagog, psycholog, logopeda i terapeuta pedagogiczny. (harmonogram)

• Nauczyciele przedmiotów pełnią co tydzień dyżury pedagogiczne dla rodziców uczniów. (harmonogram)

• Szkoła posiada pełnowymiarową salę gimnastyczną, małą salę gimnastyczną do gimnastyki korekcyjnej i tańca, salę rekreacyjno-zabawową, boiska sportowe i tereny rekreacyjne

• W szkole działa Uczniowski Klub Sportowy "Zorza", który prowadzi zajęcia w sekcjach. (harmonogram)

• Dzięki współpracy ze Szczepem Niger uczniowie należą do zuchów i drużyny harcerskiej - informacje

• Biblioteka szkolna jest otwarta w godzinach:
    • poniedziałek - 800-1500
    • wtorek - 800-1330
    • środa - 800-1330
    • czwartek - 800-1430
    • piątek - 800-1400

• Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej przy bibliotece szkolnej jest czynne w godzinach pracy biblioteki.

• Szkoła posiada pracownię komputerową z dostępem do Internetu, pracownię języków obcych, pracownię regionalną, pracownię przyrodniczą i harcówkę

• Szkoła oferuje duży wybór bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych rozwijających talenty i zainteresowania uczniów (harmonogram)

• Na terenie szkoły odbywają się również zajęcia pozalekcyjne realizowane przez podmioty zewnętrzne:
    • Język angielski - Szkoła EARLY STAGE
    • Taekwondo - Krakowska Akademia Taekwondo
    • Koszykówka - TS Wisła
    • Siatkówka – Radwan Sport
    • Szachy - Krakowski Klub Szachowy
    • Szkoła narciarska - Klub i Szkoła Narciarska ELITA
    • Balet - Edukacja Artystyczna Dzieci s.c.
    • Tenis - Akademia Młodego Sportowca
    • MathJogs – Centrum Nauczania METIS
    • Warsztaty z robotyki w oparciu o technologię LEGO EDUCATION - ROBOTOWO

• W szkole, podczas przerw, działa sklepik prowadzony przez firmę MniaMi http://www.mniami.krakow.pl/