Wydarzenia 2017/2018


28 września 2017

Dzień Chłopaka


     Jak co roku, w ostatni dzień września, obchodzimy Dzień Chłopaka. W tym dniu w dziewczynki składały Kolegom życzenia i obdarowały ich drobnymi upominkami. W wielu klasach dla wszystkich uczniów znalazł się również słodki poczęstunek.

zobacz galerię zdjęć
28 września 2017

SPACER PO LESIE


     Wraz z nastaniem jesieni klasy drugie wybrały się na spacer po lesie. Przewodnikiem był leśnik, który odkrywał przed uczniami jego tajemnice. Dzieci poznały warstwową budowę lasu, dowiedziały się co to ściółka leśna i jak ważną pełni rolę, ćwiczyły też umiejętność rozpoznawania roślin leśnych. Podczas spaceru uczniowie mieli możliwość obserwować i podziwiać ogromne kopce mrówek oraz przepiękne - choć trujące - okazy muchomora czerwonego. Niektórym udało się znaleźć też jadalne grzyby. Do szkoły dzieci przywiozły pełno leśnych skarbów. Obcowanie z przyrodą to wspaniała lekcja!

zobacz galerię zdjęć
28 września 2017

Dzień Jabłka


     28 września obchodzony jest Światowy Dzień Jabłka. W tym dniu uczniowie z klas I -III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, których bohaterem było jabłko. Ten najpopularniejszy owoc, to doskonałe źródło witamin i składnik wielu pysznych dań i deserów. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się jakie są korzyści ze spożywania jabłek. Jabłka były tematem rozmów, prac plastycznych i oczywiście nie zabrakło ich w postaci smacznej przekąski. Na zdrowie!

zobacz galerię zdjęć
27 września 2017

Kino i baśniowe warsztaty


     W dniach 27 września br. oraz 4 października uczniowie klasy Ib i Ic, po raz pierwszy, wspólnie wybrali się do kina. W drodze do Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej znakomicie zdali egzamin z przestrzegania zasad bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej. W kinie Paradox, w ramach konkursu, uczestniczyli w seansie filmowym "Baśnie polskie". Po filmie dzieci wzięły udział w bajkowych warsztatach. W trakcie zajęć wykonywały zadania związane z różnymi bajkami i baśniami: rozwiązywały zagadki, rozpoznawały postacie, poszukiwały skarbów, a przede wszystkim świetnie się bawiły.

zobacz galerię zdjęć
26 września 2017

EKOSPALARNIA KRAKÓW


     Dnia 26 września 2017 r. klasy 6a i 6c wzięły udział w wycieczce do Ekospalarni Odpadów w Krakowie. Celem tej wyprawy było poznanie przez uczniów prawidłowego funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami w mieście. Ta wielka, bardzo nowoczesna i ekologiczna inwestycja utylizuje odpady i przekształca je w energie cieplną i elektryczną. Dowiedzieliśmy sie, że zamiast składować ogromne hałdy śmieci, lepiej produkować z nich energię i ciepło. Ekospalarnia wykorzystuje technologie najwyższej jakości, chroniące środowisko. Wizytą w spalani uzupełniliśmy naszą wiedzę o recyklingu. Wszyscy po zakładzie poruszaliśmy sie w kaskach i kamizelkach, czyli zgodnie z zasadami BHP.
     Na koniec wycieczki każdy uczestnik otrzymał biodegradowalne doniczki z nasionkami petunii.

zobacz galerię zdjęć
wrzesień 2017

Pierwszaki


     Minął pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego. Dla uczniów klas pierwszych był to czas intensywnej pracy i zdobywania nowych doświadczeń. Dzieci poznały szkołę oraz obowiązujące w niej zasady, nauczyły się pisać pierwsze literki i cyferki, przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim poznały koleżanki i kolegów, a nawet nawiązały nowe przyjaźnie. Minęło onieśmielenie z pierwszych dni i obawa przed nową sytuacją. Okazało się, że w szkole zawsze można liczyć na pomoc pani i kolegów, a nauka może być też świetną zabawą. Wszystkim Pierwszakom życzymy powodzenia.

zobacz galerię zdjęć
21 września 2017

ROCZNICE WRZEŚNIA


     Dnia 21 września odbyła się w naszej szkole niecodzienna lekcja historii. Uczniowie klas 4e i 5c przypomnieli swoim kolegom o największym i najbardziej krwawym konflikcie zbrojnym w dziejach ludzkości - II wojnie światowej. Za pomocą poezji, muzyki, a także archiwalnych zdjęć, filmów i nagrań radiowych z lat 1939-1945 opowiedzieli o wojnie, która niszczy i uśmierca, pełna jest łez i cierpienia, czyni zamęt w ludzkich sercach, niesie zło, ból i nienawiść...

     Z niezwykle obrazowego przedstawienia głośno wybrzmiewała ważna prawda dla całej ludzkości: pokój na świecie jest skarbem, o który wszyscy musimy dbać.

zobacz galerię zdjęć
4-8 września 2017

Zielona szkoła w Porębie Wielkiej


     W dniach 4-8 września uczniowie klas III a, III c i III d przebywali na "zielonej szkole" w Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej. Oto sprawozdanie z wyprawy:

     4 września - Zaraz po przyjeździe na miejsce, poznaniu ośrodka i obowiązujących w nim przepisów oraz przyjemności zakwaterowania się w pokoju z kolegami, udaliśmy się na wycieczkę na górę Stramówkę wzdłuż rzeki Poręby. Po powrocie był czas na zawody sportowe oraz kibicowanie podczas oglądania meczu Polska - Kazachstan.

     5 września - Dzień rozpoczął się turniejem piłki nożnej - dla chłopców oraz warsztatami muzycznymi - dla dziewcząt. Następnie rozśpiewani i rozruszani udaliśmy się na podbój Gorców, zdobywając Chabówkę i Potaczkową. Wieczorem odbyła się olimpiada sportowa oraz zabawy integracyjne przy muzyce.

     6 września - Po śniadaniu wyruszyliśmy na wycieczkę do Zakopanego, podziwiając miejscowości po drodze: Mszanę, Rabkę Zdrój, Chochołów, Witów, Kościelisko. Panie przewodniczki opowiadały o Gorcach, Beskidzie Wyspowym i Tatrach. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium na Krzeptówkach, a stamtąd pod Wielką Krokiew. Pogoda była dla nas łaskawa- mimo naszych obaw nie padał deszcz, a nawet zaświeciło słońce. Zwiedziliśmy Muzeum Tatrzańskie i mogliśmy wreszcie zakupić pamiątki na Krupówkach. Po powrocie do ośrodka uczestniczyliśmy w prelekcji o faunie i florze Gorców prowadzonej przez leśnika.

     7 września - O poranku odbyły się zajęcia sportowe w grupach z turniejem piłkarzyków, bilardem i siłownią oraz zabawami z piłką na sali gimnastycznej. Później udaliśmy się na wycieczkę do Koninek i Parku Wodzickich podziwiając piękne widoki. Wieczorem mieliśmy ognisko, zabawy na świeżym powietrzu oraz dyskotekę z konkursem tańca.

     8 września - Uczestniczyliśmy w apelu pożegnalnym, podczas którego wręczono nam nagrody, dyplomy i wyróżnienia - warto było się starać! Następnie wybraliśmy się na ostatnią wycieczkę pieszą do Poręby Górnej poznając cechy budownictwa regionalnego Zagórzan. Po powrocie spakowaliśmy swoje walizki i z głową pełną wspomnień wróciliśmy do Krakowa.


Uczniowie klas III a, III c i III d
zobacz galerię zdjęć
4 września 2017

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO


     W dniu 4 września już po raz 67 rozległ się w Szkole Podstawowej nr 95 w Krakowie dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny.
     Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 pani dyrektor Elżbieta Poradowska powitała uczniów z klas II - VII, którzy po dwumiesięcznych feriach letnich wrócili do szkoły, aby kontynuować swoją podróż po krainie wiedzy. Powitała także uczniów i nauczycieli, którzy od tego roku dołączyli do naszej szkolnej społeczności. Pani Dyrektor serdecznie przywitała w szkole pierwszoklasistów, dla których 4 września 2017 r. był szczególnym dniem - dniem w którym rozpoczęli nowy, ważny i wspaniały rozdział ich życia.
     Pani Dyrektor poinformowała zebranych uczniów oraz rodziców o zmianach jakie podczas wakacji zaszły w budynku szkoły. Przypomniała o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Na zakończenie życzyła wszystkim wielu sukcesów i satysfakcji z osiągnięć.

zobacz galerię zdjęć© 2013 Wszelkie prawa zastrzeżone Szkoła Podstawowa nr 95 w Krakowie, ul. Wileńska 9, 31-413 Kraków