JUBILEUSZ 50-LECIA
im. Władysława Broniewskiego

12-15 październik 2012

50 lat minęło ...

W dniu 3 września 2012 r. minęło równo 50 lat od kiedy Szkoła Podstawowa nr 95 im. Władysława Broniewskiego rozpoczęła swoją działalność. Tę szczególną rocznicę - złote gody naszej Szkoły, celebrowaliśmy przez 3 dni.

W piątek, 12 września, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się do kościoła pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza, gdzie odbyła się uroczysta msza święta w intencji całej społeczności szkolnej. Mszę koncelebrowali: ksiądz proboszcz senior Florian Gruca, ksiądz proboszcz Dionizy Jedynak oraz ksiądz Mirosław Kozina. Po powrocie do szkoły uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii, a następnie w klasach odbyły się lekcje jubileuszowe.

W sobotę, 13 października, Szkoła otwarła swe drzwi dla społeczności lokalnej, zapraszając mieszkańców III Dzielnicy na festyn środowiskowy. W ciepłych promieniach jesiennego słońca, dzieci wraz z rodzicami i dziadkami mogli wesoło spędzić czas na wspólnych zabawach. Kulminacyjnym momentem festynu było otwarcie przez panią dyrektor Elżbietę Poradowską prezentu dla naszej 50 latki - z wielkiego pudła obwiązanego czerwona kokardą i pięknie ozdobionego przez dzieci, wyleciało ku niebu 50 kolorowych balonów.

W poniedziałek, 15 października, odbyły się uroczystości wieńczące obchody jubileuszu. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali akademię, podczas której słowem, tańcem i śpiewem oddali pokłon chlubnej przeszłości swojej szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Rady Miasta Krakowa, Kuratorium Oświaty, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, Rady III Dzielnicy, dyrektorzy okolicznych szkół i przedszkoli, a także byli wieloletni pracownicy szkoły, jej absolwenci oraz obecni uczniowie wraz z rodzicami. Goście zostali zaproszeni do zwiedzenia szkoły oraz odbycia sentymentalnej podróży w przeszłość uwiecznioną w fotografii i na kartach kronik szkolnych.

Chińskie przysłowie głosi: Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów. Zapraszamy więc do obejrzenia fotoreportażu z obchodów Jubileuszu SP nr 95.

Zapraszamy do pobrania kalendarza jubileuszowego
z ilustracjami przygotowanymi przez najmłodszch uczniów naszej szkoły.

Aby pobrać kliknij na ikonę kalendarza.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców zapraszają
uczniów, rodziców, byłych pracowników szkoły i absolwentów
do wspólnego świętowania jubileuszu 50 – lecia SP 95.

PROGRAM OBCHODÓW JUBILEUSZU:

12 paŸdziernika 2012 r. (piątek)
9:00 Uroczysta msza święta w intencji społecznoœci szkolnej w kościele pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza, al. 29 listopada
13 paŸdziernika 2012 r. (sobota)
10:00-13:00 Jubileuszowy Festyn Środowiskowy na terenie boiska szkolnego
Do pobrania -> program festynu
15 paŸdziernika 2012 r. (poniedziałek)
13:00-14:00 Uroczysta akademia wieńcząca obchody jubileuszu
od 14:00 Miłe spotkania, podróże sentymentalne